Toruń

 Sala Kameralna CKK JORDANKI
 Aleja Solidarności 1-3

 04.05.2023

 19:00
 

Wzorem lat ubiegłych, także i w tym roku dzięki wsparciu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń stanie się jednym z miast całego świata, biorących udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Jazzu (International Jazz Day). Święto to zostało ustanowione w 2011 r. przez UNESCO, a jego światowym ambasadorem jest legendarny jazzowy pianista i kompozytor Herbie Hancock. Odbyły się już dwie bardzo udane edycje tej imprezy, dzięki czemu stała się tradycją w świadomości mieszkańców Torunia i regionu.

Tegoroczna, toruńska edycja IJD odbędzie się 4 maja tradycyjnie w CKK Jordanki. Jej program obejmie koncert kwartetu RODZIEWICZ złożonego z gwiazd polskiego jazzu w składzie: Jacek Rodziewicz - saksofon barytonowy (band lider), Steve Nash - elektronika, Maciej Sikała - saksofon tenorowy, Marcin Gawdzis - trąbka. Z zespołem wystąpi gość specjalny - Wojciech Waglewski - gitarzysta, kompozytor i lider zespołu Voo Voo. Podczas koncertu usłyszymy utwory z najnowszego albumu zespołu RODZIEWICZ jeszcze przed jego oficjalną premierą!

Nieodłącznym elementem tego święta jazzu jest element edukacyjny. Tego wieczoru nie tylko posłuchacie jazzu, ale i o jazzie. "Tomasz Stańko istnienie poszczególne" to motyw przewodni rozmowy dwóch niezwykłych dżentelmenów: kultowego dziennikarza muzycznego Piotra Metza i wielkiej osobowości jazzu światowego, wieloletniego prezesa Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego i dyrektora Jazz Jamboree - Tomasza Tłuczkiewicza, który opowie o swojej wieloletniej przyjaźni z Tomaszem Stańko. Podczas imprezy powstanie też reportaż dla programu drugiego Polskiego Radia autorstwa Piotra Metza.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii p.t. „Tomaszowi Stańko w hołdzie” autorstwa wybitnego fotografika jazzowego Jarka Wierzbickiego.

4 maja 2023 r. (czwartek) godz. 19.00
Sala kameralna CKK Jordanki
Koncert zespołu RODZIEWICZ z gościnnym udziałem Wojciecha Waglewskiego.
Przedpremierowe wykonanie najnowszej płyty p.t. "MUZYKA MOJA I NASHA"
(oficjalna premiera albumu 08.05.2023)

ZESPÓŁ RODZIEWICZ W SKŁADZIE:
Jacek Rodziewicz - saksofon barytonowy (band lider)
Steve Nash - elektronika
Maciej Sikała - saksofon tenorowy
Marcin Gawdzis - trąbka

GOŚCIE SPECJALNI:
Wojciech Waglewski
Tomasz Tłuczkiewicz
Piotr Metz
Jarek Wierzbicki

CZYTAJ WIĘCEJ