Toruń

 Sala Kameralna CKK JORDANKI
 Aleja Solidarności 1-3

 23.08.2020

 19:00
 

Początki grupy sięgają roku 1984, kiedy spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski.

Pierwszy koncert zespół zagrał w 1985 roku w Riwierze, w czasie festiwalu Poza Kontrolą. Następnie Kobranocka towarzyszyła Die Toten Hosen w czasie trasy po Polsce.

W 1986 zespół zarejestrował 10 nagrań, z których dwa zdobyły dużą popularność na falach Rozgłośni Harcerskiej. W tym samym roku grupa wystąpiła po raz pierwszy w Jarocinie. W roku 1987 ukazała się pierwsza płyta Kobranocki "Sztuka Jest Skarpetką Kulawego", a dwa lata później kolejna "Kwiaty Na Żywopłocie", zawierająca słynny cover The Rolling Stones - "Współczucie dla diabła" oraz "Kocham Cię jak Irlandię". W roku 1990 zespół wydał płytę "Ku Nieboskłonom", w 1994 - "Niech popłyną łzy", w 1999 - "Gold" i w 2005 - "Sterowany jest ten świat". Pojawiły się także składanki - "Gold", "Koncert" i "The Best Of...". W 2010 roku grupa hucznie świętowała swoje XXV-lecie. Na ćwierćwiecze zespół wydał kolejną płytę „SPOX!”, którą zapowiadały teledyski „Intymne życie mrówek” oraz „Ta noc zbyt pusta”. Później przyszedł czas na trasę koncertową „Rebelia Tour” i udział w komedii dokumentalnej Aleksandra Dembskiego „Kocham Cię jak Irlandię”

W 2016 roku przyszedł czas na kolejną płytę o przewrotnym tytule „Prawdopodobnie najlepsze”. Dwupłytowy album zawiera kompilacje najlepszych numerów zespołu, stanowiących żelazny kanon polskiego rock’n’rolla.

Rok później grupa wypuściła wyjątkowe wydawnictwo „Drzewa - koncert akustyczny". Znajdują się na niej doskonale znane piosenki, ale część granych wyłącznie na kameralnych i nietypowych dla zespołu występach akustycznych. Koncert "bez prądu” zespół zagrał i zarejestrował w łódzkim radiu.

Dyskografię grupy zamyka, wydana w 2019 roku, płyta „My i oni”. Album stanowi swoisty manifest buntu, wyrażany poprzez piosenki: „My i oni”, „Jesteśmy wk***”, „Mała wielka menda”, „Żyj po swojemu”, „Proszę księdza” czy „Hejter”.

CZYTAJ WIĘCEJ